Jak wybrać najlepszą kosiarkę-robota (i nie żałować)

Każdy trawnik, mały czy duży, zasługuje na taką samą troskę.

W przeciwieństwie do konkurencji, która umieszcza funkcje tylko w swoich największych i najdroższych modelach, wszystkie nasze kosiarki-roboty zawierają tę samą bezkonkurencyjną technologię, ekskluzywne funkcje i są w pełni konfigurowalne.

Żądaj tego, co najlepsze, niezależnie od wielkości

Nie wszystkie kosiarki zrobotyzowane są jednakowe

Wybór odpowiedniego rozmiaru Landroida jest łatwy, dostosowanie go do własnych potrzeb to już zabawa. Jeśli w ogrodzie rosną drzewa, potrzebny będzie system unikania przeszkód. Jeśli obawiasz się kradzieży, poszukaj opcji geofencing. Poszukaj również przyjaznej dla użytkownika aplikacji mobilnej i możliwości łatwej aktualizacji oprogramowania.

Małe trawniki

Kosiarki-roboty czynią cuda dla małych ogrodów

Jeśli uważasz, że Twój mały trawnik nie jest wart inwestycji, zastanów się jeszcze raz. Pchanie kosiarki raz w tygodniu może nie wydawać się wielkim problemem, ale rozważ to: posiadanie kosiarki-robota nie tylko sprawi, że Twój trawnik będzie wyglądał nieskazitelnie, ale w ciągu kilku tygodni trawa będzie gęstsza i bardziej zielona niż kiedykolwiek wcześniej, a chwastów będzie znacznie mniej. Ponadto jest ona bardziej przyjazna dla środowiska i znacznie cichsza niż tradycyjna kosiarka.

Trawniki średniej wielkości

Kosiarki samojezdne nie są (tylko) dla leniwych

Nawet jeśli lubisz kosić trawnik, mogą być chwile, kiedy obciążenie pracą staje się lepsze od Ciebie. Zrobotyzowana kosiarka, która skosi trawę, utrzyma chwasty pod kontrolą i zapewni Ci trawnik, którego pozazdroszczą Ci sąsiedzi. Wybierając najlepszą kosiarkę automatyczną do średniej wielkości trawnika, należy wziąć pod uwagę cechy układu, takie jak drzewa i wąskie przejścia.

Duże trawniki

Duże powierzchnie wymagają specyficznych cech

Jeśli Twój ogród jest duży, prawdopodobnie używasz kosiarki. I choć pewnie za pierwszym razem było to przyjemne, to potem stało się tak nudne, jak ludzie wrzucający swoje jedzenie na Instagram. Kosiarka-robot zaoszczędzi Twój cenny czas, ale jeśli nie chcesz, aby pracowała 24 godziny na dobę, wybierz taką z inteligentną nawigacją, akumulatorem o dużej pojemności i szybką ładowarką.

0m2

Jeśli Twój ogród jest bardziej skromny niż rozległy, nie będziesz potrzebował kosiarki-robota. Przyjrzyj się raczej akumulatorowym nożycom do krzewów Worx Zen. Idealnie nadaje się do miniaturowych ogródków i rabatek.

300m2

Robot koszący do małych ogrodów

Worx Landroid S300

Nawet nasz najmniejszy robot jest w pełni konfigurowalny i posiada wszystkie funkcje większych modeli, a jego konstrukcja jest idealnie zoptymalizowana pod kątem małych trawników.

500m2

Najlepiej sprzedająca się kosiarka automatyczna w Europie

Worx Landroid M500 - 2021 edition

Istnieje dobry powód, dla którego europejscy właściciele domów wybrali Landroid M500 zamiast kosiarek robotów innych marek. Teraz zaktualizowany, posiada jeszcze więcej dodatkowych funkcji.

700m2

Najlepszy sprzedawca w swojej klasie*

Worx Landroid M700 - 2021 edition

Większy akumulator i dłuższy czas pracy sprawiają, że model ten jest bezkonkurencyjny w przypadku trawników średniej i dużej wielkości. Teraz posiada również pływający pokład.

* Najlepiej sprzedająca się kosiarka-robot w segmencie 500-700 m2 w marketach budowlanych w Europie w 2020 roku.
1000m2

Mistrz nierównego terenu

Worx Landroid L1000 - edycja 2021

Nowy model posiada pływający deck i koła z bieżnikiem w kształcie litery V, dzięki czemu robot pewnie trzyma się najbardziej nierównego terenu.

2000m2

Doskonały wybór dla bardzo dużych powierzchni

Worx Landroid L2000

Nasza największa bateria i najszybsza ładowarka w połączeniu z opatentowaną inteligentną nawigacją AIA pozwala pokonać duży trawnik w krótszym czasie.

Jak długo trwa koszenie mojego trawnika?

AIA
nawigacja
technologia
Landroid M
4h30' dziennie*
* w oparciu o rzeczywiste testy śledzenia trasy DGPS.
Konwencjonalne losowe zachowanie nawigacyjne
Konkurent
8h dziennie

Efektywne koszenie

Mniejsze zużycie darni, więcej czasu na cieszenie się ogrodem

Dzięki opatentowanej technologii AIA, Landroid sprawnie i pewnie porusza się po Twoim trawniku i odpoczywa w swojej stacji ładującej, podczas gdy konwencjonalne roboty nawigacyjne wciąż błądzą po na wpół przyciętych trawnikach. Landroid po prostu kieruje się za każdym razem, gdy dotrze do granicy; tak samo, jak można by tego oczekiwać od robota. Inne losowe kosiarki nawigacji wielokrotnie zatrzymać, odwrócić, zatrzymać, włączyć, przenieść do przodu, zanim w końcu znaleźć właściwą ścieżkę, Ostatecznie. Dzięki Landroidowi, krótszy czas pracy oznacza mniej przejazdów, a więc mniejsze zużycie darni. Ostatecznie możesz spędzać więcej czasu na cieszeniu się ogrodem, a mniej na martwieniu się o jego utrzymanie.

Niezrównana
zwinność

Skomplikowane trawniki opanowane

Landroid Worx zawsze znajdzie drogę przez wąskie przejścia, bez konieczności układania linki prowadzącej. Jeszcze lepsze jest to, że kosi cały przejazd, a nie tylko ścieżkę nad drutem.

Krawędź tnąca krawędź tnąca

Zmniejsz obciążenie związane z przycinaniem trawy.

Jednym z problemów, które często słyszymy od właścicieli kosiarek-robotów, jest konieczność ręcznego koszenia krawędzi lub obrzeży, do których typowe kosiarki-roboty nie mogą dotrzeć. Rozwiązaliśmy ten problem poprzez przesunięcie tarczy tnącej Landroida tak blisko krawędzi, jak to tylko możliwe*.

* dostępne w wybranych modelach

Inteligentny, zrobotyzowany system pielęgnacji trawy

Trawa u sąsiada zawsze bardziej zielona? Już nie.

Dzięki algorytmom opracowanym przez najlepszych naukowców zajmujących się trawą, Landroid dostosowuje się do stale zmieniających się warunków, które wpływają na wzrost trawy, takich jak temperatura, promieniowanie słoneczne, opady deszczu i odżywianie. Czynniki te są stosowane w zależności od specyfiki gatunku trawy i składu gleby. Wyniki są następnie dostarczane codziennie do każdego Landroida poprzez sieć chmury obliczeniowej Noesis™. Nie ma tu zgadywania, tylko czysta nauka.

Specyficzne dla Twojej trawy

Różne gatunki, różny wzrost

Różnice w tempie wzrostu pomiędzy gatunkami traw mogą być znaczne. Dlatego tak ważne jest, aby Landroid wiedział, z jakim gatunkiem ma do czynienia. Jeśli nie masz pojęcia, jaki rodzaj trawy posiadasz, aplikacja włącza Twój botaniczny mózg, pomagając Ci to rozgryźć.

Specyficzne dla danej gleby

Tekstura gleby ma znaczenie

Zaopatrzenie w wodę odgrywa ważną rolę w zdrowiu i wzroście trawy. Ale czy wiesz, że tekstura gleby również odgrywa rolę? Udział piasku, mułu i gliny wpływa na zdolność gleby do zatrzymywania wody. Nie jesteś pewien, jaki rodzaj gleby posiadasz? Aplikacja przeprowadzi Cię przez łatwy eksperyment, który pomoże Ci to rozpracować.

Specyficzne dla Twoich minerałów

Uzupełnianie trawy? Daj znać Landroidowi

Zrównoważone spożycie składników mineralnych wspomaga wzrost trawy. Zdrowa trawa rośnie szybciej, czego dowodem powinien być harmonogram koszenia. Poinformuj o tym Landroida, aby algorytm Noesis™ uwzględnił te informacje, a także odpowiednio dostosował cykle koszenia Twojego Landroida.

Nierówna
wyrównany

Pokład pływający, aby utrzymać się na nierównym terenie.

Jeśli Twój trawnik nie jest gładki jak Wimbledon, kosiarka-robot najprawdopodobniej będzie musiała poradzić sobie z kilkoma wyboistymi miejscami. Nowy, samopoziomujący się agregat tnący Landroid* automatycznie dostosowuje wysokość ostrza do naturalnych nierówności występujących na większości trawników. Zapobiega to nie tylko skalpowaniu darni przez tarczę tnącą, ale także uderzaniu ostrzy o zwalone gałęzie.

* dostępne w wybranych modelach

Zabezpiecz swoją inwestycję na przyszłość.

Przestarzałość to już przeszłość.

Kosiarki-roboty nie są tanie. Ale zamiast wydawać pieniądze na nowy model co kilka lat, mamy mądrzejsze rozwiązanie. Podobnie jak w smartfonie, nowe oprogramowanie jest bezproblemowo dostarczane do Twojego Landroida poprzez automatyczne aktualizacje over-the-air. Więc żegnajcie wydatki, a witajcie w zrównoważonym życiu.

Robot kosiarka z mocą, którą można się dzielić

Zrób to wszystko na tej samej baterii.

Landroid jest zasilany tym samym długotrwałym, wysokowydajnym akumulatorem PowerShare, w który wyposażone są wszystkie narzędzia akumulatorowe Worx. Potrzebujesz zdmuchnąć liście z sadu? Czas na naprawę ogrodzenia za pomocą wiertarko-wkrętarki? Wyjmij akumulator Worx PowerShare z kosiarki, zamocuj go na potrzebnym narzędziu i możesz zaczynać pracę.

Zrób Landroida
Twój Landroid

Jedyny modułowy system automatycznego koszenia trawy

Personalizacja sprawia, że Landroid jest naprawdę wyjątkowy. Wszystkie roboty koszące Landroid zostały zaprojektowane w taki sposób, aby można je było dostosować do indywidualnych potrzeb użytkownika dzięki zastosowaniu czterech opcji modułowych.

Acs

Dar widzenia

Jedyna kosiarka-robot z funkcją samojezdnej jazdy.

Minęły już czasy, gdy zrobotyzowane kosiarki odbijały się od drzew i innych przeszkód. Opcja modułu systemu antykolizyjnego (ACS) Landroida obejmuje ultradźwiękowe rozpoznawanie przeszkód, aby z łatwością omijać pnie drzew, meble i przedmioty pozostawione na trawniku.

RadioLink (RadioLink)

Bezgraniczna łączność

Wykorzystaj w pełni możliwości ekosystemu Landroid.

Landroid opiera się na chmurze obliczeniowej, aby uzyskać informacje o pogodzie i aktualizacje oprogramowania, ale domowe sieci Wi-Fi zwykle pokrywają tylko ułamek powierzchni ogrodu. Opcja modułu RadioLink tworzy dedykowane połączenie radiowe typu peer-to-peer pomiędzy routerem Wi-Fi a robotem i rozciąga się na odległość nawet 500 metrów.

Znajdź mojego Landroida

Chroń swoje cenne przedmioty przed kradzieżą

Ochrona przed kradzieżą i łączność danych w jednym module.

Odsuń wszelkie obawy dotyczące bezpieczeństwa dzięki opcji modułu Find My Landroid. Dzięki niemu możesz powstrzymać Landroida przed działaniem, a nawet namierzyć go, jeśli ktoś zdecyduje się zabrać go z Twojego ogrodu. Dodatkowym atutem jest to, że moduł łączy Landroida z Internetem, nawet jeśli nie masz dostępu do sieci Wi-Fi.

Off-Limits

Uproszczenie instalacji i przeróbek

Utrzymuj robota z dala od istniejących i przyszłych stref zakazanych.

Nowa trampolina? Świeżo zasadzona rabata kwiatowa? Wymagałoby to otoczenia nowych elementów przewodem podłączonym do zasilanego kabla obwodowego. Po zainstalowaniu modułu opcji Off-Limits wystarczy opuścić niewidzialne ogrodzenie wokół istniejących i przyszłych elementów trawnika.

Nie wierz nam na słowo

Błyszczące recenzje, zadowoleni klienci
Błyszczące recenzje, zadowoleni klienci

Masz pytania dotyczące Landroida?
Nasi eksperci zadbali o to.

Jak podłączyć Landroida do Wi-Fi

Aby uzyskać pełną funkcjonalność swojego Landroida i zawsze upewnić się, że jego oprogramowanie jest aktualne, należy podłączyć go do Internetu. W celu podłączenia...

Czytaj więcej

Jak prawidłowo zaplanować instalację Landroida

Instalacja Landroid jest łatwa, a nawet łatwiejsze, jeśli masz jasne pojęcie o tym, co trzeba zrobić. Właściwe planowanie pomoże Ci również uniknąć błędów lub konieczności przerabiania...

Czytaj więcej

Jak układać przewód graniczny

Przewód graniczny Landroida jest obwodem, wewnątrz którego Landroid będzie kosił. Po zamocowaniu bazy ładującej (patrz Jak prawidłowo umieścić bazę ładującą) możesz...

Czytaj więcej

Jak działa harmonogram Landroid

Landroid może być zaplanowany do koszenia trawnika na dwa różne sposoby: ręcznie lub automatycznie. W tym artykule przedstawimy zarys dwóch różnych trybów, abyś mógł wybrać ten, który...

Czytaj więcej

Błąd "Brak przewodu".

Przewód graniczny Twojego Landroida może zostać uszkodzony lub przecięty przez czynniki zewnętrzne - spulchniacz gleby, łopatę, grabie... Jeśli zostanie uszkodzony, przewód będzie przenosił niski sygnał, niewystarczający do wykrycia przez...

Czytaj więcej

Jak zarządzać zwykłą konserwacją Landroidów

Twój Landroid ciężko pracuje i musi być czyszczony i sprawdzany od czasu do czasu. Ta część naszego przewodnika pomoże Ci utrzymać Landroida w dobrej kondycji, aby mógł służyć przez lata bez...

Czytaj więcej

Główne cechy i specyfikacje

 
 
Landroid S300
WR130E
Landroid M500
WR141E
Landroid M700
WR142E
Landroid L1000
WR147E.1
Landroid L2000
WR155E
Inteligentna nawigacja AIA          
Konfigurowalna strona          
Automatyczne aktualizacje oprogramowania sprzętowego          
Cut-to-Edge          
Noesis™ chmura obliczeniowa          
Wielostrefowość do 4 obszarów          
Bateria PowerShare 2 Ah     4 ah 5 Ah
Pływająca tarcza tnąca          
Interfejs/wyświetlacz Klawiatura/LED Klawiatura/LED Klawiatura/LED Pokrętło/LCD Pokrętło/LCD
Wi-Fi          
Bluetooth          
Maksymalne nachylenie 35% 35% 35% 35% 35%
Koła przednie 1 1 1 2 2
Wysokość cięcia / szerokość 20-50 mm / 18 cm 30-60 mm / 18 cm 30-60 mm / 18 cm 30-60 mm / 18 cm 30-60 mm / 22 cm
  Dowiedz się więcej Dowiedz się więcej Dowiedz się więcej Dowiedz się więcej Dowiedz się więcej

Jest coś więcej dla Ciebie
w zakresie

Poznaj wszystkie modele dostępne u naszych partnerów handlowych

Gama Landroidów obejmuje sześć kolejnych robotów, co daje w sumie 11 modeli, z których wszystkie posiadają tę samą zaawansowaną technologię i unikalne cechy. Sprawdź dostępność u naszych partnerów handlowych i wypatruj promocji i okazji.

Landroid S300
WR130E
Kup
Landroid M500
WR141E
Kup
Landroid M500 plus
WR165E
Kup
Landroid M700
WR142E
Kup
Landroid M700 Plus
WR167E
The top seller in its class in its 2021 release Its 4Ah battery provides the runtime to deal with mid/large-sized lawns. It now also features Bluetooth and floating deck.
Kup
Landroid L1000
WR147E.1
Kup
Landroid L2000
WR155E
Kup